fbpx
Poczucie szczęścia a wellness i domowe SPA

Poczucie szczęścia a wellness i domowe SPA

Wszechobecny pęd codziennego życia, związany z nieustającą presją czasu oraz nadmiarem odpowiedzialności i obowiązków, zarówno na gruncie prywatnym, jak również zawodowym, ma wpływ na szereg zaburzeń w naszej sferze psychicznej. Brak stabilizacji i równowagi w najważniejszych obszarach życia, ma destrukcyjny wpływ na nasze samopoczucie i sprzyja wielu sytuacjom stresowym. To z kolei ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie psychofizyczne człowieka, co w konsekwencji prowadzi do wielu niepożądanych skutków i problemów.

 

Domowe SPA i wellness – źródłem dobrej, psychofizycznej kondycji człowieka

Istnieje wiele sposobów na radzenie sobie ze stresem – jedni dają upust emocjom poprzez wzmożoną aktywność fizyczną, inni preferują spokój i wyciszenie, a część osób korzysta z pomocy różnych specjalistów. Warto pamiętać, że zwykle najprostsze metody są najskuteczniejsze, nie inaczej jest też w przypadku radzenia sobie ze stresem i złym samopoczuciem. Jednym z ciekawszych sposobów na skuteczne odzyskanie równowagi psychofizycznej po całodziennej aktywności, jest domowe SPA, które łatwiej sobie zorganizować, niż mogłoby się to wydawać. Specjalna strefa hydrorelaksu w łazience czy zapachowe kąpiele albo witaminowe maseczki – potrafią wiele zdziałać dla naszego samopoczucia – działają bowiem ożywczo na ciało i umysł człowieka.

 

Poznaj mechanizmy i skutki stresu, żeby go pokonać

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Towarzyszy nam już od najmłodszych lat – od szkoły, poprzez pracę zawodową, przewija się w trakcie przeróżnych życiowych perypetii. Jedni potrafią sobie radzić z nim lepiej, inni gorzej. Z całą pewnością ma on duży, negatywny wpływ na nasze samopoczucie, jakość naszej pracy i nauki, a także relacje międzyludzkie. Stres działa destrukcyjnie i destabilizująco – zarówno na nasz organizm, jak też na stan umysłu. Skuteczna walka ze stresem zwykle ma miejsce w momencie, gdy zyskujemy pełną świadomość jego destrukcyjnego wpływu na nasze życie.

 

Rosnąca świadomość pozytywnego wpływu SPA i wellness

Na świecie nieustannie prowadzone są badania naukowe dotyczące wpływu różnego rodzaju zabiegów w ramach SPA i wellness na psychofizyczne zdrowie człowieka. Wiele takich badań finansowanych jest przez pracodawców bądź różne agencje rządowe, ponieważ poszukują one skutecznych metod zwiększenia wydajności i efektywności pracowników. Do interesujących wniosków, związanych z dobroczynnym wpływem tego typu zabiegów, prowadzą wyniki badań japońskich, amerykańskich oraz fińskich specjalistów. Wśród szerokiego pakietu wniosków z przeprowadzonych przez specjalistów z rożnych kontynentów badań, na uwagę zasługują następujące efekty związane z korzystaniem ze SPA:

  • mocniejszy i zdrowszy sen,
  • mniejsza ilość dni chorobowych, w jakich pracownicy nie świadczą pracy,
  • obniżenie ciśnienia krwi o ok. 7-8%,
  • spadek stężenia cholesterolu we krwi, a także sodu i rtęci,
  • wzrost poziomu hemoglobiny,
  • spadek rozwoju demencji starczej nawet o ok. 66%,
  • zmniejszenie ryzyka wystąpienia schorzeń układu krążeniowego i serca.

Wszelkie powyższe korzyści wynikające z oddziaływania na nasze ciało hydromasażu, gorącego i zimnego prysznicu, maseczek czy kąpieli w specjalnych solach – w konsekwencji przekładają się na minimalizację stanów stresowych, fizyczne odprężenie i psychiczny relaks oraz szczęście i energię do życia.

 

Depresja, czyli choroba cywilizacyjna wywoływana przez psychofizyczny dyskomfort

Konsekwencją chronicznych stanów związanych z dyskomfortem psychicznym i fizycznym, jakie powoduje m. in. brak czasu na relaks, może być depresja. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), na świecie choruje na nią ok. 350 mln. ludzi. Rozwija się bardzo dynamicznie, już jest w czołówce chorób, natomiast WHO prognozuje, iż w roku 2030 będzie na szczycie listy wszystkich schorzeń i zaburzeń zdrowotnych. Szacuje się, że obecnie w naszym kraju z tą przypadłością zmaga się 3-4% Polaków.

 

Stwórz domową strefę odpoczynku oraz regeneracji i ciesz się szczęściem!

Wszystko w naszych rękach! Stosunkowo nietrudno jest w dzisiejszych czasach stworzyć sobie odpowiednie warunki do odpoczynku i relaksu, szczególnie w obrębie łazienki. Na rynku znaleźć można bowiem mnóstwo propozycji, dzięki którym stworzymy w zaciszu domowym wyjątkową strefę spa i wellness. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się specjalny panel prysznicowy z hydromasażem albo wanna z masującymi dyszami wodnymi. Bardzo pozytywnie na nasz zmęczony i znużony codziennymi trudami organizm, działa zwykła kąpiel w wannie, do której można dodać orzeźwiających soli bądź olejki eteryczne. Urozmaiceniem i wzbogaceniem naszego domowego SPA będą maseczki odżywiające naszą cerę czy peelingi. Te i wiele innych sposobów z pewnością przełoży się na poprawę naszego samopoczucia, złagodzi stres, doda nam energii, czego owocem będzie blogi, regenerujący sen, zwiększona witalność i efektywność naszych działań.

 

POBIERZ ZA DARMO

Dlaczego te muffiny mają zielony kolor? Sprawdź to teraz!

Ten JEDEN SKŁADNIK odmieni całkowicie Twoje desery! Jeśli chcesz zrobić furorę oryginalnym deserem, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Czy wiesz, że zielona herbata ma w swoim składzie silne składniki, które potrafią zlikwidować wolne rodniki?

Jeśli chcesz zlikwidować wolne rodniki PRZYCZYNIAJĄCE SIĘ DO SZYBSZEGO STARZENIA SIĘ SKÓRY, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com