fbpx
Kosmetyki do cery naczynkowej. Jak skutecznie regenerować i łagodzić podrażnienia twarzy?

Kosmetyki do cery naczynkowej. Jak skutecznie regenerować i łagodzić podrażnienia twarzy?

Rumiana cera z lekko zaczerwienionymi policzkami budzi raczej pozytywne skojarzenia i kojarzy się z dobrym zdrowiem. W rzeczywistości, płytko unaczyniona skóra potrafi być dla swojej właścicielki prawdziwym utrapieniem! Jest wrażliwa na uszkodzenia, podatna na podrażnienia, a jej stan z wiekiem dodatkowo się pogarsza. Na szczęście, dzięki właściwej pielęgnacji, problem ten może stać się mniej dotkliwy. W jaki sposób należy dbać o cerę naczynkową?

Podstawowe cechy cery naczynkowej

U osób posiadających cerę naczynkową, skóra jest ciensza i bardziej wrażliwa na uszkodzenia, a naczynia krwionośne są mało elastyczne. W rezultacie, rumieniec pojawia się częściej i jest lepiej widoczny, niż u osób z normalną cerą. Dodatkowo, delikatna skóra jest skłonna do podrażnień, a stosowanie źle dobranych kosmetyków może jej bardzo zaszkodzić. Rozszerzone naczynia krwionośne i trwały rumień mogą prowadzić do trądziku różowatego, który dotyczy zazwyczaj osób w dojrzałym wieku.

 

Zasady pielęgnacji cery naczynkowej

Zwyczajne, codzienne czynności mogą bardzo zaszkodzić kruchym i wrażliwym naczynkom. W pielęgnacji cery naczynkowej bardzo ważne jest więc, aby przestrzegać podstawowych zasad:

Należy unikać bezpośredniej i długotrwałej ekspozycji na słońce. Promieniowanie UV wpływa na niszczenie włókien kolagenowych, które zapewniają naczyniom krwionośnym elastyczność i zapobiegają ich pękaniu,

Nie należy używać ani gorącej, ani lodowatej wody do mycia twarzy. Najlepiej sprawdzi się w tym celu woda o letniej temperaturze,

Wiele produktów ma bardzo negatywny wpływ na kondycję cery naczynkowej, dlatego należy ich się wystrzegać. Należą do nich przede wszystkim: alkohol, ostre przyprawy, kofeina,

Zakazane jest stosowanie peelingów ziarnistych na skórę, gdyż ich działają one drażniąco na wrażliwą skórę,

W pielęgnacji cery naczynkowej, bardzo istotne jest ograniczenie ilości stosowanych kosmetyków. Używanie różnorodnych produktów, zawierających mnóstwo składników, może działać podrażniająco na delikatną skórę naczynkową i wywołać efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Kosmetyki odpowiednie do cery naczynkowej

Wybierając produkty do pielęgnacji cery naczynkowej, należy unikać takich, które zawierają długą listę składników o niewiadomym działaniu. Najlepiej sprawdzą się delikatne kosmetyki dedykowane skórze naczynkowej. Warto, aby zawierały takie składniki, jak witamina C, cynk, kwas laktobionowy, czy witamina K, które nawilżają, rozjaśniają skórę oraz łagodzą podrażnienia.

Szczególnie polecana przy pielęgnacji cery naczynkowej jest zielona herbata. Ma silne działanie antyoksydacyjne i zawiera bogactwo cennych witamin, w tym witaminę C, K oraz witaminy z grupy B, dzięki czemu skutecznie wzmacnia naczynka krwionośne i sprawia, że stają się mniej widoczne. Kosmetyki z zieloną herbatą w naturalny sposób wspierają regenerację skóry naczynkowej, a także łagodzą podrażnienia i uczucie pieczenia, nawilżają, zapobiegają starzeniu się oraz działają przeciwzapalnie. Trudno znaleźć drugi naturalny składnik, który posiada aż tak liczne korzystne dla skóry właściwości, jak zielona herbata!

Pielęgnacja cery naczynkowej nie jest co prawda łatwa, ale dzięki przestrzeganiu podstawowych zasad oraz stosowaniu odpowiednich kosmetyków, można utrzymać ją w dobrej kondycji i zapobiec tworzeniu się nieestetycznych zmian na skórze.

 

POBIERZ ZA DARMO

Dlaczego te muffiny mają zielony kolor? Sprawdź to teraz!

Ten JEDEN SKŁADNIK odmieni całkowicie Twoje desery! Jeśli chcesz zrobić furorę oryginalnym deserem, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Czy wiesz, że zielona herbata ma w swoim składzie silne składniki, które potrafią zlikwidować wolne rodniki?

Jeśli chcesz zlikwidować wolne rodniki PRZYCZYNIAJĄCE SIĘ DO SZYBSZEGO STARZENIA SIĘ SKÓRY, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com