fbpx
Jak zielona herbata wpływa na odchudzanie?

Jak zielona herbata wpływa na odchudzanie?

Wiele osób uważa, że zielona herbata wpływa korzystnie na odchudzanie. Ten niezwykle popularny na całym świecie napój, co prawda pochodzi z tego samego krzewu, co herbata czarna i czerwona, jednak przygotowuje się go w inny sposób. Zielona herbata, nie jest fermentowana, dzięki czemu zachowuje swoją świeżość oraz wiele korzystnych właściwości dla organizmu. Właściwości lecznicze zielonej herbaty są znane i doceniane od tysięcy lat. To jeden z najbardziej popularnych środków na odchudzanie i oczyszczanie organizmu z toksyn. Czy faktycznie pomaga w odchudzaniu?

Zielona herbata – pobudza metabolizm

Zielona herbata pochodzi z Azji, tam zaobserwowano, że picie kilku filiżanek dziennie, pozwala na utratę ok. 0,5 kg miesięcznie. Zdaniem dietetyków odpowiedzialne są za to katechiny. Substancje te znacznie usprawniają metabolizm z uwagi na aktywność enzymów trawiennych. Ponadto hamują one proces wchłaniania tłuszczy oraz cukrów.

Pobierz Bezpłatnie Opracowanie – Na Jakie Śniadania Musisz Zwrócić Uwagę Jeśli Chcesz Schudnąć I Mieć Więcej Energii Do Działania?

Dowiesz Się Jak Przygotować Krok Po Kroku Wyjątkowe Śniadania. POBIERZ TERAZ

Zielona herbata – wspomaga spalanie tłuszczy

Zielona herbata zawiera szereg wartościowych składników, w tym m.in. teinę oraz garbniki, które wpływają na zwiększenie procesu wytwarzania ciepła przez organizm, w czasie którego dochodzi do spalania tłuszczy i kalorii. Dzięki regularnemu piciu zielonej herbaty dochodzi do rozpadu poszczególnych cząsteczek tłuszczy, a także do ich utleniania. Chcąc osiągnąć jeszcze lepsze efekty do picia zielonego napoju warto dodać dietę i ćwiczenia fizyczne. Warto tu wspomnieć, że zielona herbata poprawia również tolerancję powysiłkową. Innymi słowy, możemy się szybciej po niej zregenerować.

Jak przygotować zieloną herbatę?

Aby zielona herbata, rzeczywiście wpłynęła na proces odchudzania, trzeba po nią sięgać regularnie. Warto także wybrać produkt liściasty, a nie ten w saszetkach. Liście należy zalać wodą o temperaturze 70 – 80 st. C i zaparzać przez mniej więcej 3 minuty. W ten sposób zachowa ona swoje najważniejsze właściwości. Powinno się pić kilka filiżanek zielonej herbaty w trakcie dnia, jednak nie więcej niż pięć. Napój wpływa korzystnie na odchudzanie i stan zdrowia, jednak pity w zbyt dużych ilościach może niebezpiecznie podnieść ciśnienie krwi i sprawić, że przyswajanie żelaza będzie utrudnione.

Warto także pamiętać, aby napój zaparzyć w szklanym, ceramicznym lub stalowym dzbanku, który posiada specjalne, wyjmowane sito.

Pobierz Bezpłatnie – Jak Wykorzystać Zieloną Herbatę Jako Kosmetyk Na 20 Domowych Sposobów?

Dowiesz Się Jak W Prosty Sposób Zastosować Zieloną Herbatę Jako Kosmetyk. SPRAWDŹ

Zielona herbata Matcha

Bardzo ciekawym i wyjątkowym rodzajem zielonej herbaty, jest Matcha. Pozyskuje się ją z tych krzewów, z których pochodzi zwykła herbata, jednak sposób ich uprawiania znacznie sie różni i wpływa na większe skoncentrowanie aktywnych składników w liściach. Po dokładnym wysuszeniu, liście rozciera się na bardzo drobny proszek. Warto wspomnieć, że herbata Matcha, jest dużo bardziej mocniejsza niż tradycyjna herbata zielona. Ponadto nie pije się jedynie naparu, ale także ów proszek, co sprawia, że jest ona jeszcze bardziej skuteczna w odchudzaniu.

Herbatę Matcha parzy się w temperaturze maksymalnie 80 st. C. Powinno się także używać do tego, specjalnej miotełki, która jest wykonana z bambusa. Służy ona do roztrzepywania proszku. W przeciwieństwie do zwykłej zielonej herbaty, w ciągu dnia powinno się pić jedną, dwie filiżanki matchy.

Dołącz na Facebooku!

Polub FanPage Home Green Tea Spa i bądź dzięki temu na bieżąco z bezpłatnymi materiałami, artykułami oraz wieloma akcjami, organizowanymi przez zespół Home Green Tea Spa.

 

Co zyskujemy pijąc zieloną herbatę matcha?

– wspomaga pracę wątroby i nerek,

– ma jeszcze więcej składników odżywczych,

– usuwa z organizmu szkodliwe toksyny,

– działa jeszcze lepiej na odchudzanie niż zielona herbata,

Zielona herbata jest bardzo zdrowa. Często matcha nazywana jest bombą antyoksydantów. Dzięki zawartości przeciwutleniaczy organizm jest lepiej chroniony przed poważnymi chorobami. Nie słodzona liściasta zielona herbata, jest napojem, który ma zerową kaloryczność. Warto po nią regularnie sięgać i cieszyć się widocznymi postępami w odchudzaniu i piękną, atrakcyjną sylwetką w szybszym czasie.

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com