fbpx
Cienie pod oczami – jakie są ich przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi

Cienie pod oczami – jakie są ich przyczyny i sposoby radzenia sobie z nimi

cienie pod oczami poznaj ich przyczyny aby móc sie ich pozbyć. Czy cienie pod oczami można zlikwidować domowymi sposobami?

Cienie pod oczami są powszechnym problemem, z którym spotykają się mężczyźni i kobiety. Warto poznać przyczyny powstawania cieni pod oczami, aby móc je zlikwidować i zapobiegać im w przyszłości.

W powstawaniu charakterystycznych sińców, niekiedy połączonych z opuchlizną można wyróżnić wiele przyczyn. Choć najczęściej kojarzone są z niewyspaniem, przyczyny mogą być niezwiązane z niedoborem snu.

 

Cienie pod oczami – przyczyny

Wśród najczęstszych przyczyn powstawania charakterystycznych cieni pod oczami można wyróżnić:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • reakcje alergiczne,
  • zmęczenie i osłabienie,
  • duże napięcie stresowe,
  • niedostateczna ilość snu,
  • niezdrowy styl życia,
  • palenie papierosów,
  • nieprawidłowy poziom elektrolitów,
  • nieodpowiednia dieta,
  • choroby.
 

Cienie pod oczami – jak zapobiegać

Prowadzenie zdrowego stylu życia jest zalecane dla zachowania dobrej kondycji skóry pod oczami. Z tego powodu warto przesypiać około 8 godzin dziennie. Trzeba również zadbać o odpowiedni poziom elektrolitów. W tym celu należy spożywać około 30 mililitrów wody w przeliczeniu na jeden kilogram masy ciała. Warto podzielić napoje pite w ciągu dnia na regularne odstępy czasowe oraz na równe porcje. Dzięki temu organizm w każdej chwili będzie nawodniony. Z kolei nerki nie będą obciążone zbyt dużą ilością płynu dostarczoną w jednej porcji. Warto również wyeliminować używki, do których zaliczane są papierosy i alkohol. Nie służą one zachowaniu ładnej kondycji cery i skóry pod oczami. Dzięki eliminacji używek poprawi się koloryt skóry oraz zmniejszą się obrzęki zlokalizowane pod powiekami. Oprócz prowadzenia zdrowego stylu życia zaleca się również przeprowadzanie regularnych badań. W ten sposób można wykluczyć ewentualne choroby, których objawem mogą być m.in. cienie pod oczami.

 

Redukcja cieni pod oczami – sprawdzone sposoby

Wspomniany powyżej efekt cieni pod oczami można zniwelować za pomocą domowych sposobów. W tym celu warto wykorzystać naturalne składniki, które znajdują się na wyposażeniu każdej kuchni. Dobrym sposobem jest przyłożenie kostek lodu do oczu. Świetnie radzą sobie one z opuchlizną i cieniami pod oczami. Kostkami lodu można wykonywać delikatny masaż. Koliste ruchy pobudzą dodatkowo krążenie krwi, dzięki czemu skóra pod oczami będzie lepiej dotleniona i odżywiona, poprawi się jej koloryt oraz ogólny wygląd.

Co ciekawe, plasterki ogórka również stanowią świetny sposób na cienie pod oczami. Warzywo to charakteryzuje się działaniem łagodzącym i kojącym. Redukuje ono obrzęki pod oczami oraz doskonale łagodzi podrażnienia. Bardzo dobrze nawilża ono skórę i wpływa na jej szybką regenerację. Plasterki wcześniej można schłodzić w lodówce. Następnie można je bezpośrednio przyłożyć do oczodołów. Warto jednak pamiętać, aby stosować ogórki pozbawione konserwantów i pestycydów, gdyż te, mogłyby powodować podrażnienie skóry. Warto stosować ogórki pochodzące ze sprawdzonych źródeł, np. ekologicznych.

 

Redukcja cieni pod oczami możliwa jest również dzięki zastosowaniu plasterków jabłka. Te, podobnie jak plastry ogórka działają niezwykle kojąco i łagodząco na skórę. Kwas jabłkowy zmiękcza skórę pod oczami i bardzo dobrze ją nawilża. Dodatkowo, rozjaśnia on skórę pod powiekami, przez co cienie stają się mniej widoczne. Cerę pod oczami można także pielęgnować za pomocą okładów z surowych ziemniaków. Mają one działanie ściągające. Skutecznie napinają one skórę w okolicach oczu i pomagają w usuwaniu nagromadzonej wody, co w efekcie prowadzi do redukcji cieni.

POBIERZ ZA DARMO

Dlaczego te muffiny mają zielony kolor? Sprawdź to teraz!

Ten JEDEN SKŁADNIK odmieni całkowicie Twoje desery! Jeśli chcesz zrobić furorę oryginalnym deserem, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Czy wiesz, że zielona herbata ma w swoim składzie silne składniki, które potrafią zlikwidować wolne rodniki?

Jeśli chcesz zlikwidować wolne rodniki PRZYCZYNIAJĄCE SIĘ DO SZYBSZEGO STARZENIA SIĘ SKÓRY, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com