fbpx
Ciekawostki o zielonej herbacie cz.3

Ciekawostki o zielonej herbacie cz.3

1. Picie zielonej herbaty pomaga wzmocnić system odpornościowy organizmu. Antyoksydanty – katechiny zawarte w zielonej herbacie pomagają zwalczać bakterie i wirusy, które powodują infekcję gardła czy próchnicę zębów.

2. Kiedy należy pić zieloną herbatę? Zielona herbata zawiera garbniki, które mogą wpływać na zdolność organizmu do wchłaniania żelaza i kwasu foliowego. Dlatego jeśli chcesz mieć pewność, że otrzymasz maksymalną ilość składników odżywczych w posiłku, zaleca się spożywanie jej między posiłkami.

3. Powszechną praktyką jest pozostawianie liści herbaty w filiżance lub kubku i dolewanie gorącej wody, ponieważ herbatę pije się dopóki smak się nie pogorszy.

4. Regularne picie zielonej herbaty zmniejsza ryzyko nadciśnienia. Osoby niepalące, które codziennie piją minimum 10g zielonej herbaty mają znacząco mniejsze ciśnienie skurczowe i rozkurczowe w porównaniu z osobami, które piją czarną herbatę.

5. Dobrej jakości liście zielonej herbaty są przetwarzane po zbiorze w ciągu dwóch godzin, aby powstrzymać proces fermentacji. Zrywanie liście z krzewu aktywuje enzym, który rozpoczyna właśnie proces fermentacji. Parując liście w temperaturze 100 stopni Celsjusza przez jedną lub dwie minuty, enzym ulega dezaktywacji. W przeszłości parowanie odbywało się ręcznie, natomiast z biegiem czasu zostało zmechanizowane. Niemal natychmiastowa dezaktywacja enzymu i zapobieganie fermentacji pozwala zachować liściom chlorofil, stąd zielona barwa herbaty.

6. Chcesz schudnąć? Spróbuj zielonej herbaty. Badania pokazują, że ludzie, którzy regularnie piją zieloną herbatę, są w stanie spalić od 70 do 100 kalorii dziennie dzięki polifenolom. Ponadto niesłodzona zielona herbata to napój o zerowej kaloryczności!

7. Zielona herbata zapobiega chorobom serca. Osoby często pijące niesłodzoną zieloną herbatę mają mniejszą skłonność do rozwoju chorób układu krążenia w późniejszym okresie życia.

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com