fbpx
Ciekawostki o zielonej herbacie cz.2

Ciekawostki o zielonej herbacie cz.2

1. Zielona herbata w około 30% składa się z polifenoli. Spora część z nich to katechiny a więc naturalne przeciwutleniacze chroniące komórki przed uszkodzeniem. Trzeba jednak unikać herbat zielonych gorszej jakości, które zawierać mogą szkodliwy fluor.

2. Zielona herbata cieszy się dużą popularnością na Bliskim Wschodzie. Muzułmanie uznają bowiem herbatę czarną za niezgodną z zasadami ich religii. Arabowie piją herbatę mocno słodzoną. Również Żydzi sięgają chętnie po herbatę zieloną, gdyż tę fermentowaną (czarną) uznają za zepsutą.

3. Po drugiej wojnie światowej mieszkańcy Japonii odczuwali skutki wybuchu bomby atomowej. Następstwa promieniowania jonizującego dotknęły wiele osób. Badania wykazały znaczną poprawę zdrowia tych osób, które mieszkały w pobliżu plantacji zielonej herbaty w Uji i pili duże ilości wysokiej jakości naparu herbacianego.

4. Świat wschodni posiada tradycję picia herbaty od prawie 5000 lat, natomiast zachód pije ją dopiero od 400 lat.

5. Kiedyś herbata była produktem bardzo drogim. Przechowywana była w zamkniętej skrzyni w salonie. Bardzo często to pani domu jako osoba odpowiedzialna za harbatę miała klucz do zamka.

6. Herbata jest higroskopijna czyli pochłania wilgoć, dlatego ważne jest przechowywanie suszu w szczelnym pojemniku.

7. Zielona herbata może również pomóc zmniejszyć zły poziom cholesterolu. Istnieją 2 rodzaje cholesterolu: dobry i zły. Zielona herbata poprawia stosunek dobrego do złego cholesterolu w naszym organizmie.

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com