fbpx
7 ciekawostek o zielonej herbacie cz.1

7 ciekawostek o zielonej herbacie cz.1

Zielona herbata jest niewątpliwie jednym z najpopularniejszych rodzajów herbat dostępnych na rynku. Wyróżnia się doskonałym smakiem i właściwościami. Przede wszystkim jej picie uspokaja. Zielona herbata wpływa ponadto bardzo pozytywnie na zdrowie człowieka.

1. Zielona herbata pochodzi tak naprawdę od tej samej rośliny, co herbata czarna czy herbata ulong. Jedyna różnica polega na sposobie ich przetwarzania. Herbata zielona nie przechodzi bowiem procesu fermentacji. Jest tylko suszona i parzona w wysokiej temperaturze. Dzięki temu zyskuje charakterystyczny, zielony odcień po zaparzeniu.

2. Istnieją cztery główne rodzaje herbaty – czarna, zielona, biała i ulung.

3. Zielona herbata wywodzi się nie z Japonii a z Chin.

Według legendy cesarz Shen Nung odkrył ją przez przypadek w roku 2737 p.n.e., kiedy to liście krzewu herbacianego wleciały mu do garnka wypełnionego gorącą wodą. Od razu zachwycił się smakiem napoju.

4. Zielona herbata powinna być zalewaną gorącą, ale nie wrzącą wodą. Po zagotowaniu należy ją odstawić na około 5 minut i dopiero potem zalać herbatę. Wrzątek niszczy bowiem jej smak i właściwości. Aby herbata była pobudzająca parzy się ją 2-3 minut. Jeśli ma za zadanie odprężyć, czas parzenia powinien być nieco dłuższy. Liście zalewać można do trzech razy. Za każdym razem smak herbaty jest nieco inny.

5. Spożywanie dużych ilości zielonej herbaty może utrudnić wykrycie w testach antydopingowych podwyższony poziom testosteronu. Badania w tym zakresie przeprowadzono już na gryzoniach.

6. Wyróżnia się ponad 1000 odmian zielonej herbaty, które różnią się między sobą m.in. sposobem produkcji. Niektóre odmiany uprawia się w słońcu a inne w cieniu.

7. Ponad 2000 lat temu zieloną herbatę podawano jako zupę.

Gotowano jej liście z czosnkiem i cebulą a następnie przyprawiano i podawano. Dzisiaj taką zupę jada się wciąż w Tybecie.

POBIERZ ZA DARMO

Dlaczego te muffiny mają zielony kolor? Sprawdź to teraz!

Ten JEDEN SKŁADNIK odmieni całkowicie Twoje desery! Jeśli chcesz zrobić furorę oryginalnym deserem, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Czy wiesz, że zielona herbata ma w swoim składzie silne składniki, które potrafią zlikwidować wolne rodniki?

Jeśli chcesz zlikwidować wolne rodniki PRZYCZYNIAJĄCE SIĘ DO SZYBSZEGO STARZENIA SIĘ SKÓRY, to KLIKNIJ W OBRAZEK!

Dodaj komentarz

Close Menu
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com